Pałacyk Oborskich poszukuje pamiątek z czasów I wojny światowej

Pałacyk Oborskich poszukuje pamiątek pochodzących z czasów I wojny światowej, głównie związanych z Legionami Polskimi i odzyskaniem przez nasz kraj Niepodległości. Przedmioty zostaną zaprezentowane w Muzeum jesienią 2018 roku, na wystawie o tematyce niepodległościowej. Wystawa organizowana jest z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Poszukujemy: broń, mundury, odznaczenia, fotografie, wszelkiego rodzaju dokumenty (korespondencję, legitymacje, zaświadczenia itd.), obrazy lub szkice ukazujące walki, legionistów, Józefa Piłsudskiego lub życie codzienne wojskowych i zwykłych ludzi w tamtym okresie oraz przedmioty z okresu I wojny światowej związane z działaniami zbrojnymi, ale i życiem codziennym, takie jak: naczynia, manierki, telefony, lampy itd.

Zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich mieszkańców Mielca oraz okolic, którzy są w posiadaniu zabytków z tego okresu, o kontakt z Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu.

Telefon: 17 586 42 32.

Koordynacją projektu zajmuje się Iwona Groele.