Prezydent RP Andrzej Duda w Muzeum!

3 lipca, we wtorek gościł w Mielcu prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W pierwszej kolejności odbyła się wizyta w firmie produkującej pojazdy elektryczne „Melex”, później prezydent przyjechał na spotkanie z samorządowcami w Pałacyku Oborskich.

Po rozmowach z samorządowcami, Prezydent oprowadzany przez dyrektora Jerzego Skrzypczaka z uwagą obejrzał wystawy mieszczące się w głównej siedzibie Muzeum Regionalnego. Szczególną uwagę zwrócił na patriotyczną historię rodziny Oborskich, znaleziska szczątków mamutów odnajdywanych w okolicach Mielca oraz pobyt Henryka Sienkiewicza na polowaniu w 1903 r. w lasach przecławskich.

Prezydent wpisał się do Księgi Pamiątkowej muzeum i sfotografował z pracownikami obecnymi tego dnia w pracy. Wizyta była z pewnością ukoronowaniem obchodów jubileuszu 40-lecia Muzeum Regionalnego w Mielcu.