II WOJNA ŚWIATOWA W MIELCU I OKOLICY

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” zaprasza do zwiedzania wystawy II wojna światowa w Mielcu i okolicy.  Ekspozycja jest czynna do 1 lutego 2020 roku w budynku Muzeum, przy ul. Legionów 73.

Wystawa jest niezwykle zróżnicowana: nie brakuje na niej licznych materiałów multimedialnych (tabletu, telewizora, ramek cyfrowych), cennych eksponatów (broni, mundurów, judaików, przedmiotów codziennego użytku z czasów II wojny światowej, itd.) ale też przestrzennych zabiegów ekspozycyjnych (rekonstrukcji fragmentu okupacyjnego rynku czy też zabudowań obozu koncentracyjnego).

Bardzo ciekawym i zupełnie nowym elementem jest też strefa dotykowa gdzie zwiedzający może oglądnąć eksponaty z każdej ze stron, wziąć je do rąk, sprawdzić ich ciężar itd.

Ważnym elementem jest także film zatytułowany Mieleckie historie wojenne prezentowany na specjalnie zaaranżowanej na ten cel sali kinowej.

Na wystawie nie brakuje też wyjątkowych stanowisk, gdzie można przybić na przygotowanych na ten cel kartach kopie pieczęci funkcjonujących w Mielcu w czasie okupacji hitlerowskiej.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy osoby w każdym wieku!

Zapraszamy do zwiedzania wystawy osoby w każdym wieku!